Automatyzacja przyjazna człowiekowi od 2007 roku, czyli Process Diagnostic and Control.

Process Diagnostic and Control tworzą ludzie, którzy w swojej pracy kierują się trzema hasłami: Human, Vision and Technology. Te trzy hasła oddają ideę całej działalność PDC, czyli: ukierunkowanie na człowieka i jego wartości, wysokiej jakości myśl technologiczną i umiejętność spojrzenia w przyszłość, oraz zaawansowane rozwiązania inżynierskie.

Specjalizacja firmy

Jako zespół Process Diagnostic and Control specjalizują się w kompleksowej realizacji wielowymiarowych projektów z automatyzacji i robotyzacji procesów produkcji. Mają olbrzymie doświadczenie w wielu gałęziach przemysłu jak np. przemysł spożywczy, chemiczny czy oponiarski, dobrze czują się także w przemyśle meblarskim i przemyśle drzewnym. Mają również odwagę podejmować wyzwania w nowych obszarach.

Wybrane referencje

Kompetencje oraz doświadczenie pozwoliły im pozyskać do stałej współpracy jednych z największych firm w Polsce, m.in.: Bridgestone, Mondelez czy Nestle, realizując dla nich wiele różnych i coraz bardziej złożonych projektów. Ponadto współpracują z ponad 200 klientami, dla których zrealizowali blisko 1 000 projektów.

Integratora wyróżnia

Największym atutem firmy są ludzie. To dzięki ich zaangażowaniu i wiedzy są w stanie podejmować się coraz bardziej odpowiedzialnych zadań. Firma poświęciła wiele czasu na opracowanie własnych standardów odnośnie projektowania, programowania i montażu. Dzisiaj procentuje to większą powtarzalnością i eliminacją błędów na każdym etapie ich pracy. Nie boją się podejmować trudnych wyzwań, ale zawsze szczerze rozmawiają o potencjalnych trudnościach i terminach realizacji.

Przykładowa realizacja mobilnego stanowiska zrobotyzowanego do paletyzacji

Coraz większą popularnością w ostatnich latach cieszą się stanowiska zrobotyzowane z Cobotami. Możliwość współpracy człowieka z maszyną, bez budowania dodatkowych wygrodzeń, coraz bardziej zyskuje na popularności. Wychodząc naprzeciwko tym trendom firma zbudowała własne stanowisko mobilne oparte na Cobocie FANUC.

Stanowisko przygotowane jest do obustronnej paletyzacji kartonów i działa w oparciu o ich autorskie oprogramowanie, pozwalające dowolnie skonfigurować sposób układania kartonów, grubość przekładek itp. Zaopatrzone we własny przenośnik, tak aby mogło być bez problemu dostawione do istniejącej linii produkcyjnej.

Chwytak z przyssawkami został zaprojektowany tak, aby jego waga była jak najniższa i w ten sposób móc wykorzystać cały potencjał Cobota oraz jego zasięg. Pompa próżniowa została zabudowana w podkonstrukcji robota, w związku z czym poza zasilaniem nie trzeba do stanowiska podłączać zewnętrznych urządzeń, aby było w pełni funkcjonalne.

.

Kontakt

Process Diagnostic And Control sp. z o.o. sp. k.
ul. Frezjowa 24
60-175 Poznań
tel.: +48 601 842 199
https://pdc-automatyka.pl/