Znamy zwycięzców Robo Challenge 2021. Pierwszych w Polsce profesjonalnych zawodów poświęconych programowaniu robotów przemysłowych.

Pierwsza edycja wydarzenia poświęconego robotyce, systemom automatyki, sterowań, bezpieczeństwa, wizji, oraz narzędzi do robotów odbyła się we Wrocławiu. Podczas zawodów na specjalnie zaplanowanej i wykonanej ścieżce zadań i tak zwanych aplikacji zrobotyzowanych rywalizowały firmy zawodowo zajmujące się integracją robotów i budową stanowisk zrobotyzowanych oraz uczelnie techniczne z całego kraju.

Stanowiska konkursowe wyposażone zostały w roboty przemysłowe firmy FANUC. Szerokie spektrum modeli dostosowanych do różnego rodzaju aplikacji. Od robotów współpracujących (tak zwanych kolaboracyjnych), poprzez szybkie i precyzyjne roboty typu scara czy delta aż po niezawodne LR Mate 200iD czy M10iD/12 stosowane do zadań montażowych oraz obróbcze.

Oprócz robotów przemysłowych na stanowiskach znalazły się robot transportowy AMR oraz nowoczesne systemy bezpieczeństwa. Dodatkowo systemy wizyjne, kontroli siły, sterowniki PLC, napędy oraz najnowsze narzędzia i elementy automatyki.

W pierwszym dniu zawodów Robo Challenge i remisie w ilości uzyskanych punktów o zwycięstwie zadecydował łączny czas wykonania zadań konkursowych. Tytuł zwycięzcy #RC2021 zdobyła firma Robo Trendy w składzie: Kominek Sylwester, Mateusz Grochal, Daniel Skrzypczyński.

Miejsce drugie po zaciętej rywalizacji zajęła firma Amister Sp. z o.o. Sp. k. Na miejscu trzecim znalazła się firma FlexLink Polska.

W drugim dniu zawodów Robo Challenge i zmaganiach niezwykle zdolnych studentów zwyciężył zespół Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy. W składzie: opiekun Dr inż. Jarosław Panasiuk i zawodnicy: Adrianna Adamus -Chodorowska, Szymon Szafranek, Rafał Paszko.

Miejsce drugie po zaciętej rywalizacji zajęła Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza a trzecie Politechnika Wrocławska.

Partnerami technologicznymi zawodów i konferencji #RC2021 były firmy FANUC Polska, SICK, Schunk, Lenze, Versabox, Troax oraz Tech-System.

„Raz jeszcze gratulujemy uczestnikom oraz zwycięzcom Robo Challenge 2021 i już teraz zapraszamy wszystkich do udziału w przyszłorocznej edycji”

– mówi organizator wydarzenia Maciej Ratajczak.